Långsjörundan 2022

Ta med familj och grannar!

Tipspromenad runt Långsjön söndag 4/9 start mellan kl 10:00-13:00.

Tio föreningar arrangerar detta tillsammans. Möt Snättringe Fastighetsägareförening vid Tranparken, kasta boll i hink, lyssna på Småfranska i ett av föreningens tält mellan 11-13, titta på dansare från Venzel Border Morris mellan 13-14.

Välkomna på en härlig promenad se https://langsjorundan.se/

Aktuellt

Enkät om boende 2022

Vad tycker du om att bo i Snättringe? Vi i Snättringe Fastighetsägareförening är intresserade och nyfikna på vad ni som boende i området tycker och tänker om bl.a trygghet, service, skola, omsorg och kommunikationer. Svaren ger oss i styrelsen en möjlighet att planera...

Yogakurser för hösten 2022 (förlängd anmälan)

Det är snart dags att anmäla sig till föreningens populära Yogakurser för hösten 2022 OBS! förlängd anmälningstid. Hösten 2022 erbjuder föreningen 10 träningstillfällen för två olika yogapass. Torsdagsyogan är en lugnare yoga (medicinsk yoga) och måndagsyogan är en...

Möt våra politiker i Huddinge!

Den 17 augusti kl 19.00 i Snättringeskolans matsal har vi bjudit in samtliga politiska partier i Huddinge. Du har då möjlighet att ställa frågor direkt till dem. De politiska partierna kommer innan mötet att få en sammanställning av Enkätsvaren. Enkäten som vi skickat...